GRAŠČAKI V RAZISKOVANJU ŠPORTOV V MESTU LJUTOMER 

 

Graščaki smo to šolsko leto bili vpeti v projekt Turistične zveze Slovenije, pod naslovom Športna doživetja bogatijo mladinski turizem. Naš cilj je bil, da skozi raziskovanje povežemo naše mesto Ljutomer in športe, ki nam jih ponuja. Najprej smo se odločili, da do potankosti raziščemo celotno mesto, zato smo se odpravili do TIC-a Ljutomer, kjer so nam ponudili, da s pravljico z naslovom S Tinkom po Ljutomeru (S. Pergar), na otrokom prijeten in zabaven način, raziščemo mesto, ter se o njem še kaj dodatnega naučimo. Ob ogledu vseh znamenitosti mesta, smo si ogledali tudi vse športne objekte in se o tem pogovarjali. Obiskali smo športno dvorano ŠIC, v kateri smo imeli kot vrtec organizirane športne igre. Prav tako smo si celotno športno dvorano tudi ogledali in spoznali, da le-ta ponuja veliko športov (namizni tenis, plezanje, košarka, rokomet, odbojka, strelstvo, ples, fitnes, judo, …). Ob sodelovanju s Športno zvezo Ljutomer, smo imeli na voljo tudi obisk juda za predšolske otroke, na katerem so le-ti izmerno uživali in izrazili željo, da bi se ga še radi večkrat udeležili. Dogovorjen obisk smo imeli tudi s Teniškim klubom Ljutomer, a smo ga zaradi neprimernega vremena morali odpovedati. Prestavili smo ga na počitniške dni in tako bomo otrokom omogočili, da tudi ta šport, ki jim ni najbolj poznan, spoznajo. Udeležili smo se tudi športnih iger na nogometnem stadionu, katerih so se udeležili tudi predšolski otroci okoliških vrtcev. Izkusili smo se v hokeju, premagovanju ovir, brcanju žoge v gol itn. Ob dnevu Zemlje smo imeli pohod po obrobju mesta in ob tem videli kolesarske in pohodne poti, kar nas je pripeljalo do spoznanja, da imamo v mestu Ljutomer dobro razvit kolesarski in pohodniški turizem do bližnjih izven mestnih turističnih točk. Tekom projekta smo naredili diagram, s katerim smo najprej s sličicami športov v enem delu prikazali vse, ki jih poznamo. Nato smo v drugi del razvrstili športe, za katere otroci mislijo, da jih v Ljutomeru imamo. V del na sredini, pa smo po končanem projektu zalepili še sličice športov, ki smo jih v našem mestu obiskali oz. smo spoznali, da jih imamo in se jih lahko poslužujemo.

 

V projektu smo zelo uživali. Zahvaljujemo se Tic-u Ljutomer, Športni zvezi Ljutomer in Teniškemu klubu Ljutomer za sodelovanje.

FOTO

Zapisala: Veronika Koščak

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)