Gibalni program Mali sonček je namenjen otrokom od drugega do šestega leta starosti. Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi oz. športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi, ki naj bo prijetna in prilagojena otroku.
 
Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj njegovo telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja.
 

Vsako leto 31. maja, v našem vrtcu zaključimo program Mali sonček in podelimo priznanja vsakemu otroku, ki je dosegel gibalne naloge prilagojene njegovi starosti. Čeprav nam je vreme letos zagodlo, smo zaključek vseeno izvedli v skupinah in otrokom podelili priznanja.

FOTO

Zapisala: Bojana Majerič

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)