Oktober je mesec požarne varnosti, kjer nas v vrtcu vsakoletno obiščejo gasilci. Nekaterim otrokom je bila ta tema blizu, saj so večkrat v vrtec prinesli gasilske avtomobile, katere smo izkoristili za nadaljnjo raziskovanje. Uspelo nam je spoznati poklic ob obisku gasilcev v vrtcu. Ob pravljicah, ogledu risank so spoznali in videli kakšne nesreče se vse lotevajo gasilci.  Zanimivo jim je bilo,  da so lahko od doma prinašali različne igrače,  knjige,slike,  opremo na temo gasilcev.  Ob vsem tem so se  lažje vživljali  v simbolno  igro  gasilcev  in podoživljali, kar so novega izvedeli ali videli. Naš cilj je bil dosežen, saj so se otroci seznanili z varnim vedenjem v različnih okoljih, da do nesreč ne bi prišlo.

SLIKE

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 372 obiskov, današnjih obiskov 1)