počitnice delfini

V mesecu avgustu smo se z otroki pogovarjali o morju. Veliko se nas je vrnilo ravno z dopusta in ko smo prebirali prispele razglednice in opisovali dopustniške vtise in doživetja, smo imeli veliko skupnega. Vsi smo na morju uživali. Delček tega smo strokovne delavke to poletje prenesle med otroke in pripravile veliko zanimivega.  Zunaj smo izvajali Fit gibalno igro Na dnu morja, izdelali plakate o morski tematiki, otroci so spoznali različne nove tehnike: lepljenko, barvanje z barvnim ledom, izdelava školjk iz papirnatih krožnikov, risanje in pisanje svoje razglednice… Ker so jutra bila prijetno hladna, smo si zunaj privoščili tudi zajtrk. Igrali smo se simbolno igro Na plaži, se sončili in kopali, igrali ob vodi, z vodo,… Naučili smo se novo pesmico Na Morje, ki jo z veseljem v jutranjem krogu vsak dan zapojemo. Preko projektorja smo si v deževnem dopoldnevu ogledali risanko Gosenica Tinka na morju, se o vsebini pogovorili, nato pa se igrali, kot da potujemo na morje. Privoščili smo si tudi palačinkin piknik, kjer so si otroci čisto sami lahko namazali namaz in palačinko prepognili v školjko in si jo okrasili s čokoladnim ali jagodnim prelivom. Vsem skupaj nam je zelo lepo, kljub občasnim hladno deževnim vremenskim dnevom.

FOTO                                                                       Zapisala: Nada Rajtman

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)