Danes smo v skupini “Čebel” načrtovali naravoslovne dejavnosti ob vpisu otrok. Izhajali smo iz aktualne teme Velika noč, ob kateri otroci zelo veliko pripovedujejo. Že zjutraj pri razgibavanju smo se vživljali v vlogo zajcev, ki so mešali barve za jajca ob padalu. V jutranjem krogu smo izvedli eksperiment z jajcem. Otroci so bili navdušeni nad jajcem, ki je bila tri dni v kisu. Prav tako so osupnili ob razbitju surove jajce. V kotičkih pa smo se igrali z jajci, kjer so jih spuščali po deski, jih razvrščali po barvi, se igrali z magneti, iskali pare jajc po enakih zvokih in jih kuhali v kuharskem kotičku. Obiskal nas je zajec, katerega so se zelo razveselili, ta pa jim je nastavil nekaj sladkega. Hkrati pa vam želimo naj bo velikonočno praznovanje veselo, zadovoljno, polno sonca in smeha!

SLIKE

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 288 obiskov, današnjih obiskov 1)