Tako, kot se izteka šolsko leto  se izteka tudi naš projekt Pomahajmo po Sloveniji, v katerem smo sodelovali z Ljubljanskim vrtcem Miškolin. Otroci omenjenega vrtca, in sicer skupine SRČKI s svojima vzgojiteljicama Uršo in Zinko ter ravnateljico Edito na čelu so se odločili  v  petek, 25.5.2018 obiskati nas,PIKAPOKONICE in si ogledati naše prleško mesto. Od jutra smo jih že nestrpno pričakovali, ko so naposled le prispeli s svojim avtobusom.  Čeprav so naše razpoloženje kalile dežne kaplje so “Ljubljančani” s sabo pripeljali sonce, pozitivno energijo in dobro voljo, ki smo jo ob druženju začutili vsi. Prav posebej za ta obisk so se potrudili otroci skupine “PIKAPOLONICE“, ki so za prijatelje pripravili krajši kulturni program. Nadaljevali smo s skupno igro, kosilom,  ogledom vrtca  in jih suvereno popeljali v naše mesto Ljutomer.  Otroci so navdušeno in radovedno opazovali okolico, ter prisluhnili značilnostim našega mesta. Naše druženje smo zaključili ob sladkanju s prleško kvasenico in igro na zelenici vrtčevskega igrišča, katerega otroci v mestu pogrešajo najbolj.  Ob odhodu smo si veselo pomahali v slovo in se dogovorili za ponovno snidenje, ko so bomo “prleki” odpeljali v Ljubljano.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)