Otroci radi večkrat vzamejo torbice in se odpravijo sami v trgovino, saj to počnejo mamice, ki jih otroci posnemajo. Zato smo se odločili, da bomo njihovo igro nadgradili, da bodo razvijali še več domišljije, socialne in sporazumevalne zmožnosti ter predstavno mišljenje.  Zato smo se odpravili v trgovino, da si jo ogledamo, saj si bomo svojo trgovino sami opremili v vrtcu. Otroci so spoznali pravila obnašanja v trgovini, spoznali poklic trgovca in njihovo delo, da so sestavine razvrščene po policah in da plačujemo z evri. Spoznali smo, da so poleg trgovcev še v trgovini mesarji in peki. Otroci so pridno opazovali in upoštevali naš dogovor, zato so si prislužili škatlo sladkih borovnic. Ostale dejavnosti na temo trgovina pa bomo počeli v tem mesecu v naši skupini.

SLIKE OBISKA TRGOVINE

Vzgojni tandem: Antonija in Romana s študentko Laro Stajnko

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)