V okviru tematskega sklopa- Od zrna do kruha, smo v mesecu marcu spoznavali kako pride kruh na naše mize.  Otroci so spoznali proces kako iz različnih semen zrastejo rastline in da za svojo rast potrebujejo svetlobo, zemljo, vodo. Pšenico smo posejali v lončke in opazovali rast. Dva lončka smo dali v temno škatlo. Drug lonček pa nismo zalivali. Otroci so opazovali in prišli do spoznanja, da pšenica ne zraste če nima vseh pogojev. Opazovano smo si zabeležilI v tabelo. Ob poslušanju in pripovedovanju pravljic, ugank ter drugih literarnih del smo razvijali domišljijsko rabo jezika. Z zgodbico Rdeča kokoška smo spoznavali nove besede in živali, ki so nastopale v pravljici. Izvedli smo tematsko obarvano vadbeno uro, pri kateri so se otroci  vživljali v vloge živali in uprizarjali njihovo gibanje. Najbolj zanimiva pa je bila priprava in peka kruha, katerega smo z velikim apetitom pojedli.

FOTO

Vzgojni tandem: Simona in Ingrid

(Skupno 218 obiskov, današnjih obiskov 1)