Vzgojitelji in starši z branjem in pogovori ob knjigah, otroku ustvarjamo temelj za poznejše samostojno branje v šoli.

Tisoče ur, ko otrok posluša pravljice v predšolskem obdobju, je osnova za poznejše uspešno delo v šoli. Težko je potem v šolskem obdobju vse to nadomestiti. Veščino branja oziroma poslušanja pravljic je treba piliti že prej. Seveda je treba pri tem paziti na ustreznost pravljic in jih prilagoditi starosti otroka. Tudi v našem vrtcu spodbujamo branje in pripovedovanje pravljic, deklamacij, ugank, izštevank… Še posebej s projektom Bralni Ostržek, v katerega je bilo letos vključenih 117 otrok. Vsi so se zelo potrudili, tako otroci kot starši. Projekt smo zaključili s prireditvijo v Domu kulture.

 

Veselili smo se svojih uspehov. 

                                                   Vzgojni tim iz Ormoške 21

FOTO UTRINKI

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)