Sodelujemo v Eko- projektu Od lokalne pridelave do krožnika za naše zdravje. Zato smo se odločili, da se bomo odpravili raziskovat tja, kjer se vse začne – na kmetijo. Odpravili smo se na Kmetijo Paldauf v Vučjo vas. Gospodar Igor nam je pokazal njihove kokoši in pujse, ki so se pasli na prostem. Prikazal nam je tudi mletje žita v mlinu na kamen, da so otroci spoznali, kako nastane moka. Razkazal nam je tudi njihovo trgovino BeEko, kjer prodajajo izdelke iz lokalnih kmetij. Nato smo se odpravili še na kmetijo Kosi, kjer nam je vzgojiteljica Karmen razkazala hlev, kjer so nastanjene krave, biki in telički. Ogledali smo si tudi zeliščni in zelenjavni vrt ter sosedov sadovnjak z jablanami. Dela na kmetiji pa si ni mogoče predstavljati brez traktorjev in ostalih strojev, zato smo si pogledali še, kaj vse se nahaja v njihovem strojnem parku. Otroke so najbolj pritegnili traktorji in kombajn. Spoznali smo tudi kužka Rexa, ki varuje njihovo kmetijo. Na koncu smo bili še postreženi z ajdovim krapcem in  kvasenicami iz krušne peči in tako na okusen način zaključili naše raziskovanje. Obogateni z novim znanjem in izkušnjami smo se zahvalili gospodarjem in se odpravili proti vrtcu.

Zapisali: Anja in Karmen

FOTO

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)