Od ponedeljka, 27. do srede 29. maja so se predšolski otroci udeležili 10 urnega plavalni tečaja v Biotermah Mala Nedelja. Osnovni namen dejavnosti je bil, da otroci premagajo strah pred vodo in plavanje spoznajo skozi igro, ki bo  omogočala izboljšanje motoričnih spretnosti, krepitev mišic, razvoj ravnotežja in koordinacije. Pridobivali so tudi pomembne veščine za preprečevanje utopitev in se učili varnega vedenja v vodi. Druženje in  sodelovanje  s sovrstniki pa je krepilo samopodobo otrok. Otroci so vztrajno in pogumno sledili učiteljem plavanja in tako vsak dan osvojili kakšnega morskega konjička zraven. Zadnji dan, polno opremljeni in uspešno prilagojeni na vodo smo si za konec privoščili še veliko mero zabave v vodi  ter se v vrtec vrnili z veliko željo po čimprejšnjih  počitnicah, ki bodo marsikoga popeljale na morje krepit svoje veščine.

FOTO

Zapisala: Ksenja Kosi Viher

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)