V skupini GRAŠČAKOV smo teden začeli s pogovorno uro malo drugače skupaj s starši, ki smo jo organizirali v popoldanskem času. Ker je bilo srečanje praktične narave, smo z delavnico pričeli že ob 14. uri. Starši so ob svojem prihodu poiskali svojega otroka in se posedli k mizam.

Pri eni mizi so si, ob  pomoči zapisanih navodil poteka dela, izdelali kalejdoskop (je naprava v obliki valja, ki s pomočjo zrcal in leč pričara neskončno različnih pisanih vzorcev), pri drugi mizi pa spektroskop (je naprava, s katerim opazujemo spekter svetlobe).

Otroci so bili zelo aktivni in marljivi, prav tako starši, hkrati pa vznemirjeni, saj so komaj čakali, da preizkusijo svoje pripomočke. Končni izdelek so ponosno pokazali tudi vzgojiteljicam.

Namen te pogovorne ure je bil, predstaviti staršem naravoslovne dejavnosti (eksperimentalno-raziskovalne), ki so v tem šolskem letu naša prednostna naloga.

Vzgojni tim

Galerija…

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)