Včeraj 6.2.2018 smo v skupini ČEBEL izvedli pogovorno uro drugače. Namen pogovorne ure je bila, da smo predstavili staršem dejavnosti iz področja narave, saj je to letošnja prednostna naloga v vrtcu. Starši so z otrokom imeli na razpolago štiri kotičke, kjer so se jih posluževali po vrstnem redu. Imeli smo gibalni poligon, naravoslovno dejavnost- Kaj je v škatli, matematični kotiček- razvrščanje in štetje plodov in naravoslovni poskus- kaj plava, potone z naravnimi materiali v naši okolici.  Otroci so bili skupaj z njihovimi starši vztrajni, motivirani in uživali na svežem zraku. Raziskave kažejo, da so otroci veliko bolj ustvarjalni, ko imajo stik z naravo. Dnevna »doza« narave naj bi celo povečevala otrokovo sposobnost, da se lažje osredotoči in skoncentrira. Poleg tega naj bi ugodno vplivala tudi na kognitivne možganske funkcije. Zato vsak dan vsaj malo raziskujete naravo.

SLIKE DEJAVNOSTI

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)