Skupina “PIKAPOLONICE” sodelujemo v mednarodnem projektu “Say Hello To The World” ali “Pomahajmo v svet”. Glede na starost otrok, aktivno sodelujemo v podprojektu Pomahajmo po Sloveniji. Naš cilj je spoznavanje Slovenije in drugih kultur znotraj nje,  ter privzgajanje vrednot za sprejemanje drugače mislečih in rahlanje stereotiopov. Naš partnerski vrtec je Vrtec Miškolin iz  Ljubljane. Izkušnje in spoznanja, ki jih tekom projekta pridobivamo, delimo preko video klica, ki nam omogoča da se vidimo v živo, si pomahamo, komuniciramo in podelimo topel nasmeh obarvan z anekdotami. Tako širimo naša obzorja, krepimo socialne odnose in spodbujamo interakcijo med seboj. Danes smo si prvič uspešno pomahali in se tako v živo spoznali ter predstavili prvo nalogo “To sem jaz”. Otroci  so suvereno predstavili našo skupino in sebe, zapeli najljubšo pesmico, jih z uganko miselno izzvali in še kaj. Glede na to, da je bil dan deževen in temačen smo v Ljubljano poslali sonce in dobro voljo ob pesmi Nikoli slabe volje in naše prvo srečanje na daljavo zaključili z glasnim pomahom.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)