Sneg in led nam ponujata veliko možnosti za raziskovanje in učenje. Ker so zunaj zelo nizke temperature in ker so otroci že od jutra z velikim veseljem opazovali sneg skozi okno, smo ga v vedru prinesle v igralnico. Sneg je bil za otroke največja motivacija. Tako smo naredili nekaj naravoslovnih poskusov in spoznali kaj se vse s snegom lahko dogaja. Nekaj plastičnih lončkov smo napolnili s snegom. Potem smo prvi loček s snegom polili z vročo vodo in ugotavljali kaj se je zgodilo. Spoznali smo novo besedo »taliti« in tako ugotovili da se je sneg v lončku stalil. Drugi lonček s snegom smo prelili s hladno vodo in ugotovili da je notri ostala ledena kepa. Da smo dogajanje s snegom malo popestrili smo sneg obarvali z jedilno barvo. Poskusi so otrokom bili zanimivi, nad njimi so bili navdušeni. Še posebej jih je navdušilo, ko smo v lonček s snegom nalili vročo vodo in je sneg »izginil«. Otrokom smo pred poskusi zastavljale vprašanja, pri katerih so otroci napovedovali rezultate in  predvidevanja. Po vsakem poskusu smo skupaj primerjali naše napovedi ter ugotovitve. V nadaljevanju smo otrokom ponudile naravoslovni kotiček s snegom, kjer so otroci polnili lončke s snegom, nalagali, prelagali. eksperimentirali, raziskovali,…

FOTO

Vzgojiteljici: Dolores in Silvana

(Skupno 464 obiskov, današnjih obiskov 1)