POUČNI SPREHOD PO LJUTOMERU

V mesecu maju smo v skupini Trobent pričeli z novim tematskim sklopom Moje mesto Ljutomer, saj imamo junija slavnostno slovesnost ob 70-letnici vrtca. Otrokom smo želeli predstaviti osnovne značilnosti mesta Ljutomer, zato smo poprosili za pomoč lokalno turistično organizacijo, ki nas je lepo sprejela in nas popeljala po mestu Ljutomer. Vodič g.Gregor Žižek nam je mesto Ljutomer predstavil na njim primeren, prijazen, zanimiv in zabaven način. Popeljal nas je po štirih znamenitostih in jim predstavil na jedrnat, kratek način. Ogledali smo si Glavni trg in tamkašnje zanimive znamenitosti in pestre zgodbe, ki so se dogajale nekoč na trgu. Pot nas je vodila do Miklošičevega trga, kjer smo spoznali kip jezikoslovca dr.Franca Miklošiča. Ogledali smo si park prvega slovenskega tabora in tamkašnji spomenik ter najstarejše hraste, ob katerih smo izmerili njihovo širino. Zaključili smo naše prijetno srečanje na hipodromu, kjer smo se preizkušali še v teku. Glavni cilj sprehoda je bil približati znamenitosti otrokom, jih izobraževati in ozaveščati o pomembnosti kulturne dediščine. Hvala še enkrat g.Žižku, ki si je vzel čas in nam popestrim dan.

Ogled FOTOGRAFIJ.

Antonija Podnar, Stanka Kosi

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)