Z avtobusom smo se z nekaj starši odpravili novim, prav posebnim dogodivščinam naproti. Obiskali smo Doživljajski park Vulkanija na Goričkem. Preko animacij smo najprej podoživeli celotno geološko zgodovino našega planeta, vse od njegovega nastanka do danes. Ogledali smo si čisto pravi in zelo dobro opremljen geološki muzej. Z Olijem, ki je maskota doživljajskega parka, smo se nato sprehodili po lavini cevi in iskali kristale olivina, ki so dokaz vulkanskega porekla kamnin. Bilo je razburljivo. Doživeli in preživeli smo tudi »izbruh« vulkana. Zibanje in trušč, ki sta izbruh spremljala, sta nekatere izmed nas dodobra prestrašila, vendar smo kmalu ponovno zbrali dovolj poguma, da smo lahko veselo in igrivo nadaljevali z avanturo.

Zunaj so prepevali ptički in bil je čudovit sončen dan. Le kdo bi si mislil, da smo se ves čas našega obiska v Vulkaniji gibali po samem kraterju starodavnega goričkega vulkana.

FOTO

Vzgojni tim: Marinka in Stanka

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)