ŠPORT  ŠPAS – 9. MEDGENERACIJSKO DRUŽENJE IN GIBANJE TREH GENERACIJ

V soboto, 23. 4. 2016 se je odvijalo 9. medgeneracijsko druženje in gibanje treh generacij.  ŠPORT ŠPAS, v okviru RTV SLO, je eden izmed večjih vseslovenskih projektov. Osnovni namen projekta je  združevanje vseh generacij preko vsebin medgeneracijskega sodelovanja. Te so šport, gibanje, zdrava prehrana, zdravo okolje, ustvarjanje in zabava. Zbirati smo se pričeli ob 8. 30 uri na dvorišču DSO Ljutomer. Prišli so otroci iz vrtca in OŠ Ljutomer, njihovi starši ter stari starši, vzgojiteljice, stanovalci in zaposleni  iz Doma starejših občanov Ljutomer, dijakinje iz GFML – smer predšolska vzgoja. Prijazne medicinske sestre so obiskovalcem  izmerile krvni tlak. Pred startom so nas pozdravili: ravnateljica Vrtca Ljutomer, ga. Ksenija Žuman, podžupan Občine Ljutomer, g. Boro Zemljak in direktor Doma starejših občanov, g. Boris Sunko. Z glasbeno točko so nas spodbudili zaposleni DSO in dijakinje GFML.  Pohod je potekal v smeri proti čistilni napravi. Tam smo si privoščili jabolka.  Pohod smo nadaljevali v smeri proti glavnemu trgu. To je bil tudi cilj pohoda. Ob koncu so bili nagrajeni: najmlajši udeleženec –  Aljaž Vogrinec, najstarejši udeleženec – g. Anton Heric ter najštevilčnejša družina – Vozlič/Tretinjek/Dobrajnščak. Tudi drugo leto, ko bo na vrsti že 10. druženje in gibanje treh generacij, si želimo, da bi se zbrali v čim večjem številu in naredili nekaj za naše dobro počutje.

FOTO

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)