V letošnjem šolskem letu smo se v skupini ‘GRAŠČAKOV’  odločili, da povabimo babice in dedke v vrtec nekaj mesecev prej kot je običaj. To srečanje je bilo tako za otroke kot za stare starše  zadnja priložnost, da pokažejo svoje sposobnosti in znanje v prostorih vrtca.

Bogastvo v otrokovi družini gotovo pomenijo babice in dedki, ki do svojih vnukov gojijo poseben odnos. Čas, ki ga preživijo s svojimi vnuki, je brez dvoma dragocena popotnica za otrokovo življenje. So pomemben vir učenja in modrosti. S svojimi izkušnjami peljejo otroka v svet, ko jim pripovedujejo prigode iz svojega otroštva.

Zanje smo pripravili krajši kulturni program z venčkom  slovenskih ljudskih pesmi, pesmic v prleškem narečju, ljudski ples, rajalno igro in izštevanko. Nastop so otroci zaključili z obdarovanjem svojih babic in dedkov.  Sledilo je  prijetno druženje ob kavici in piškotih.

Valerija in Sinja

Več o srečanju si lahko ogledate v galeriji…

(Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1)