V tednu od 17.9.2018 do 21.9.2018 so potekale različne dejavnosti v okviru tedna mobilnosti.
V torek 18.9. 2018 smo na igrišču vrtca izvedli dejavnost« vse na koleščkih », otroci prve starostne skupine pa so dejavnost izvedli na vhodu A.
V sredo 19.9. 2018 pa je potekal dopoldanski množični tek, mlajše skupine okrog vrtca, 4-5 letni so tek izvedli v parku Rudolfa Maistra, najstarejši pa so tekli na atletski stezi na stadionu.
V četrtek 20.9. 2018 smo izvedli popoldanski družinski pohod do Babjega ložiča, ter kolesarjenje do čistilne naprave. V sodelovanju z ZD Ljutomer so si udeleženci pohoda in kolesarjenja izmerili krvni tlak ter sladkor.
V petek 21.9. 2018 smo prišli v vrtec peš, saj je bil dan brez avtomobila. Starejše skupine so na Glavnem trgu skupaj z O.Š. Ivana Cankarja izvedle dejavnosti » po palčkovi poti«.
Ob vseh teh dejavnostih so otroci zelo uživali kakor tudi mi odrasli, saj tako vsi skupaj pripomoremo k zdravemu življenjskemu slogu.
Zapisala: Bojana Majerič