Tako kot vsako leto smo se tudi letos v našem vrtcu pridružili projektu Tradicionalni slovenski zajtrk.

Danes, 16. 11. 2018, smo imeli na naših mizah posebne pogrinjke, ki so bili zelo svečani, kajti danes je bil prav poseben dan posvečen tradicionalnemu slovenskemu zajtrku.  Na naši mizah je zadišalo po domačem kruhu, mleku, maslu in jabolkih,  vse Slovenskega porekla in iz lokalnega okolja. Pri zajtrku so se nam je pridružili tudi županja mag. Olga Karba s sodelavko Karmen Lah ter predstavnik Čebelarskega društva Ljutomer g. Jože Feuš. Po zajtrku smo se pogovarjali o lokalno pridelani hrani.

Ob 10. uri smo se pridružili akciji Čebelarske zveze Slovenije, »PEVSKI ZBOR«, tako smo  skupaj v atriju vrtca zabeli pesem L. Slaka: Čebelar. Na igrišču nas je obiskala tudi Medena kraljica, nas pozdravila in nagovorila z besedami o pomembnosti medu. Medeno kraljico je spremljal tudi  g. Bartinščak.

Ta dan je imel prav poseben  namen in njegovo sporočilo smo ponesli v vsako skupino, do vsakega otroka in vsakega starša.

FOTO

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)