Tako kot v drugih vrtcih in osnovnih šolah, smo tudi pri nas danes imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Cel teden smo posvetili pogovoru o slovenski hrani, prebirali slikanice in strokovne knjige, si ogledali dokumentarni film Ribiča Pepeja ‘KRANJSKA SIVKA’ ter druge, se naučili čebelji ples ali pesmico, izdelali čebelico iz odpadne embalaže. V okviru tega nas je obiskal čebelar, g. Damjan Šalamun, ki nam je s pomočjo filma predstavil poklic in delo čebelarja ter s sabo prinesel več vrst medu, katerega smo z veseljem okušali.

 

Pri današnjem zajtrku smo zaužili domačo hrano (kruh, maslo, med, mleko, jabolka), ki smo jih dobili od lokalnih pridelovalcev okolice Ljutomera. Da je bil zajtrk čim bolj svečan, smo si pripravili pogrinjke s kakšno čebelico na sredi mize. V najstarejši (predšolski) skupini ‘MORSKI KONJIČKI’  se je pri tradicionalnem slovenskem zajtrku pridružila županja Občine Ljutomer, ga. mag. Olga Karba, skupina ‘ŠKOLJKE’ pa je pogostila ga. ravnateljico Ksenijo Žuman. Na zajtrk pa je prišel tudi predstavnik in podpredsednik Čebelarske zveze Slovenije, g. Janez Vencelj, ki pa se je pridružil v eni izmed skupin na oddelku ‘C’.

 

Valerija Tretinjak

Foto utrinki s tradicionalnega zajtrka…

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)