V najstarejših skupinah vrtca že tretje leto integriramo izvajanje tujega jezika – angleščine. Poučuje ga ga. Liljana Kerčmar, ki ima priznan ustrezen certifikat. Dejavnost poteka tako, da sta zraven izvajalke tudi vzgojiteljici. Dosedanje izkušnje so zelo pozitivne, tako s strani staršev kot otrok.

Osnovni cilji dejavnosti so:

-pridobivanje pozitivnih osebnih izkušenj, nova doživetja…

-pozitivni vpliv na otrokov umski razvoj, sposobnost govornega izražanja, pridobivanje glasov, ritma, intonacije, naglasa…

-pozitivni vpliv na kasnejše uspešnejše srečanje z učenjem tujega jezika pri rednem pouku.

Učenje angleškega jezika se izvaja v skupinah dvakrat tedensko, torej v času bivanja otroka v vrtcu. Je del izvedbenega kurikula. Dejavnosti se navezujejo na cilje, ki so zastavljeni v mesečnih tematskih sklopih.

Pozitivno se nam zdi, da otroka navdušujemo že v zgodnjem obdobju, da je lepo razumeti tuj jezik. Da se bodo lahko nekoč pogovarjali s kom iz tuje države ali brali angleško slikanico… Ali pa mimo grede mami med kuhanjem kosila rekli: “Ali veš, kako se reče juha po angleško? Suop!”

 

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)