V mesecu oktobru smo 5 dnevni tečaj rolanja zaključili tudi z 2. skupino. Poleg vseh pozitivnih lastnosti, ki jih ima rolanje kot gibalna dejavnost, pa ima ta šport tudi druge prioritete. Rolanje predstavlja način rekreacije, aktivno preživljanje prostega časa v naravi, ter druženje in zabavo s sovrstniki ali družino. Za otroke je igra nekaj sproščujočega in skorajda nujnega, zato se je redno poslužujemo pri vseh opravkih. Tudi pri učenju rolanja smo se posluževali različnih elementarnih iger, zanimivih vaj in poligona. Otroci so se preko različnih elementarnih iger naučili novih gibalnih spretnosti. Preko igre so osvojili osnovne spretnosti(drsenje, odrivanje v drsalni tehniki, zavijanje, obračanje na mestu…), nekateri pa tudi že zahtevnejše gibalne naloge (pravilno padanje in pobiranje, varno zaustavljanje, poskoki,…). Vse to pa je večina otrok opravila z nasmehom na obrazu. Poleg tega, da so si otroci razširili in obogatili svoje gibalno znanje, so bogatejši še za eno življenjsko izkušnjo, pri kateri so si okrepili tudi svojo samopodobo (če vztrajam-tudi zmorem). Strokovni delavki sva otrokom rolanje predstavili, kot zanimiv, zabaven in uporaben šport. Poudarek sva dali učenju rolanja z igro, ki prinaša otrokom zadovoljstvo. S pomočjo igre so se otroci sproščeno izražali, ustvarjali in se naučili rolati. Strokovni delavki sva popeljali otroke skozi program, ki zadovoljuje tako začetnike kot tudi bolj izkušene. Ob zaključku tečaja rolanja je vsak udeleženec prejel medaljo.

Vodji tečaja: Antonija in Dolores

FOTO

(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)