Danes ni kar običajen aprilski dan, ampak  smo znova obeležili tradicionalno pomemben dogodek, Svetovni  dan Zemlje. Tokratna globalna tema »Planet proti plastiki«,  kliče po ukrepanju. K zmanjšanju plastike in prihodnosti  brez nje, lahko pripomore vsak posameznik, ne glede na to, kako majhen se zdi njegov korak. V našem vrtcu je  dogodek vrhunec celoletnega prizadevanja, otrokom, že v najzgodnejšem obdobju privzgajati okoljsko odgovornost. S pomočjo Ekošole so vsebine še bolj izrazite, raznolike in kakovostne tako na lokalni, kakor tudi na mednarodni ravni. Pravljični junaki in narava so pogosto povezani in pripomorejo k ustvarjanju čarobnega sveta in njenih lepot. Na to so nas danes opozorili otroci pevsko-plesne skupine, ki so nas s svojo točko popeljali v deželo fantazije. Melodije pevskega zbora, VDC Murska Sobota, enote Ljutomer in DU Ljutomer pa so nam znova dokazale, kako glasba in narava ustvarjata harmonijo ter vzpostavljata sožitje.

Naša prireditev ni naključje medgeneracijskega povezovanja, temveč ciljna naravnanost. Mladi imajo močan glas, kjer s svojimi idejami, postajajo ključni akterji v boju za ohranjanje okolja in  svoj pečat so današnjemu dogodku  tako dodali  tudi dijaki GFML, smer predšolska vzgoja.

Hvaležni nastopajočim za prispevek in gostom, ki so svojo prisotnostjo potrdili, da jim je mar za oblikovanje boljše prihodnost, smo dogodek zaključili ob prijetni pogostitvi izpod rok naših kuharic.

Mnenja obiskovalcev in nastopajočih.

Zapisala: Ksenja Kosi Viher