V Vrtcu Ljutomer veliko pozornost namenjamo ohranjanju naših tradicionalnih slovenskih običajev, zato smo že nekaj dni pisano pustno navihani.

V ponedeljek, 20. 2. so nas obiskali tradicionalni kurenti iz Ormoža, ki so z glasnim zvonenjem preganjali zimo. Otroci so si jih z zanimanjem ogledali najprej od daleč, najbolj pogumni pa so že od blizu spoznali kurentovo opravo, jo prijeli in si nadeli kurentovo masko.

V torek, 21. 2. smo v vrtcu prav vsi že tradicionalno pustno našemljeni. Otroci in odrasli smo se zavrteli ob glasbi in s petjem privabili toplo spomladansko sonce. Otroci so uživali v svojih pravljičnih opravah in z veseljem ugotavljali, pod katero pustno opravo se skrivajo vzgojitelji.

Bilo je zabavno, navihano, pisano, glasno in široko nasmejano. Veseli in prijetno utrujeni od plesa se bomo posladkali še s pustnimi krofi.

FOTO

Zapisala:

Liljana Kerčmar, svetovalna delavka

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)