V mesecu januarju smo izhajali iz interesa otrok o zanimanju o hišah živali in ljudi. Otrok, ki je doma blizu vrtca nam je vsakodnevno pokazal, kje je doma. Na sprehodu smo se ob tem začeli pogovarjati, v katerem bloku ali hiši je kdo doma. Ugotovili smo, da je večina otrok doma v bloku. Prav tako smo poimenovali kaj vse ima hiša ali blok, kakšne oblike so okna, vrata, streha. Iz papirja smo naredili svojo hišo, najraje pa zaplesali ob pesmi “Mi pa hiško zidamo” in jo zgradili z različnimi materiali. Ob pravljici Trije prašički spoznali kakšna hiša je najbolj varna pred vsemi nevarnostmi. Spoznali pomembnost poklica zidarja, mizarja, pleskarja ob gradnji hiše.  Opazovali, kakšne hiše imajo živali (polžja hiša, utice, gnezda ptic, krmilnice, čebelnjaki, hoteli za žuželke…). Iz odpadne embalaže smo naredili svoje krmilnice  in poskrbeli za hrano ptic v zimskem času. Otroci imajo vsakodnevno skrb, da še naprej skrbimo in polnimo hiše s semeni. V upanju, da nam bodo priklicali pomlad in nas še naprej razveseljevali z njihovim žvrgolenjem.

FOTO

Zapisali: Antonija in Sonja

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)