Mnogo let se v našem vrtcu izvaja predšolska bralna značka, imenovana »BRALNI OSTRŽEK«. Vedno bolj se poudarja pomen branja odraslega predšolskemu otroku, ne le zaradi bogatenja medsebojnih odnosov in prijetnih skupnih doživetij, ampak tudi zaradi razvoja govora,  mišljenja, oblikovanja odnosa do knjige, vzbujanja zanimanja za knjigo kot  vrednoto.

V četrtek, 15.2.2018 je v Kulturnem domu Ljutomer potekala slavnostna prireditev Bralni Ostržek za otroke starejših skupin, ki so se od septembra trudili pripovedovali v skupini zgodbe, izštevanke… in osvojili Bralnega Ostržka. Kot darilo jim je Vrtec Ljutomer podaril knjigo in lutkovno predstavo gledališča KU- KUC, »Cepetavček«.

Vrtec ima pomembno vlogo pri razvijanju motivacije za branje in porajajoče se pismenosti. Branje in pripovedovanje je v vrtcu vsakodnevna dejavnost. Z branjem in pripovedovanjem želimo otroka spodbuditi in navdušiti nad knjigami. Z njim odkrivajo pisani svet knjige, se učijo, si širijo besedni zaklad in uživajo.

Pomembno vlogo imate tudi vi dragi starši, hvala za vaš čas, ki ste ga namenili branju vašemu otroku.

Knjiga je in ostaja človekova najboljša prijateljica.

FOTO

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)