V skupini Cepetavčki spoznavamo in usvajamo matematiko ob vsakodnevnih dejavnostih. Ob jutranjem zbiranju ugotavljamo kdo je prisoten, kdo manjka, preštevamo koliko nas je že zbranih, odštevamo dneve v tednu, razvrščamo igrače po barvah, oblikah, iščemo pare, sestavljamo skupine, merimo čas, razdalje, beležimo vrmenske razmere in še mnoge druge zanimivosti. Najbolj pa nas razveseljujejo gibalne naloge s padalom. Tako utrjujemo barve, usvajamo orientacijo, spoznavamo pojme, razvijamo motorične sposobnosti in domišljijo. Tokrat smo s pomočjo padala izvajali dogodivščine na morju po zamislih otrok. Pluli smo po razburkanem morju, se reševali na obalo, se skrivali pred nevihto in tako smo varno prispeli v pristanišče bogatejši z novimi znanji.

FOTO
Simona in Ingrid

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)