V sklopu projekta “Pasavček”, smo se z otroki skupin Graščaki in Ustvarjalci, v petek 10. 2. 2023 odpravili na dogodivščine detektiva Frančeka v Terme Banovci. V Banovce smo se odpeljali z avtobusom, kar je za večino otrok bilo prijetno in razburljivo doživetje. Ta dan je detektiv Franček imel na obisku za pomoč pri raziskovanju njegovih nalog, Slovensko vojsko. Razdelili smo se v skupine in se preizkusili v različnih nalogah, ki so nam jih pripravili vojaki in vojaška policija. Na pripravljenih postajah so se otroci urili in spoznavali vojaške in policijske pripomočke in opremo.  Seznanili so se z možnostmi preživetja v naravi. Otroke so vojaki namazali z maskirnimi barvami, preizkusili so se tudi v poligonu. Otroci so zelo uživali. Najbolj zanimiva in nepozabna dogodivščina pa je bila vožnja z lahkim oklepnim vozilom Valuko.

Vsa pohvala gre Termam Banovci in detektivu Frančeku za dobro organizacijo in sladko pogostitev.

Preživeli smo nepozaben dan.

FOTO

Zapisali: Bojana in Marinka 

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)