EKSPERIMENTI Z VODO NA ODDELKU C

V skupini zmajčkov smo imeli dan eksperimentov. Tematski sklop VODA nas je pritegnil tako močno, da ves čas raziskujemo vse, kar je povezano z vodo. Voda je vsepovsod okrog nas ali pa je ni. V Afriki je primanjkuje in tega se otroci že kar zavedajo.

 

Včeraj smo imeli dan brez vode, danes smo se pogovarjali, kaj vse lahko počnemo z vodo, v sredo pa smo umivali posodo iz kuharskega kotička. Naši eksperimenti so nam danes uspeli in veseli smo jih sami preizkušali. Ugotovili smo, da poper in milo nista prijatelja, sladkor in vžigalice se rade stiskajo, milo in vžigalice pa bežijo stran. Na koncu pa smo se posladkali s kocko sladkorja. Zanimivo je bilo, kako bi zavezali vodo. Vsi so poskusili ustaviti curek vode iz preluknjane plastenke. Kako zanimivo je bilo, si poglejte na fotografijah…

Nada Rajtman, Sonja Vencelj

(Skupno 718 obiskov, današnjih obiskov 1)