FOLKLORA V VRTCU

 V našem vrtcu že nekaj let deluje folklorna skupina. Cilj delovanja je med drugim ohranjanje ljudskih plesov, pesmi in običajev. Otroci skozi igro spoznavajo našo pestro kulturno dediščino, ki je bogatila ljudi skozi stoletja in  jih družila.

V tem letu je folklorna skupina namenila spoznavanju ljudskega izročila, povezanega s konjeništvom. To ima v  Ljutomeru več kot 140-letno tradicijo. Pripravili so program z naslovom »Jaz man kuja«.

 S prvim nastopom na medobčinskem srečanju otroških folklornih skupin  v ljutomerskem domu kulture so prepričali ocenjevalko in bili uvrščeni na  regijsko srečanje otroških folklornih skupin Pomurja in Maribora z okolico. To srečanje je bilo v petek, 15. maja v Šentilju.

Skupina je sodelovala tudi na 19. državni reviji ljudskih pesmi, plesov in običajev PIKA POKA POD GORO v Rogaški Slatini.

Tako so otroci, pod mentorstvom Antonije Podnar in Melanije Rošker,  preko plesa ponesli sloves ljutomerskega konjeništva tudi širni Sloveniji.

 

                                                                                                    Marija Pušenjak, ravnateljica

(Skupno 201 obiskov, današnjih obiskov 1)