Kuža na obisku

Da rek “kuža človekov najboljši prijatelj” res drži, smo bili priča v skupini Žogice nogice.  V sklopu sodelovanja s starši smo v skupini gostili veterinarja g. Tanjo in g. Boruta Belec.   Na preprost in slikovit način sta predstavila poklic veterinarja in s sabo pripeljala njihovega dresiranega domačega ljubljenca  Mejnega škotskega ovčarja (border collie).  Z kužkom po imenu ICON  smo se družili na našem igrišču. Opazovali smo ga pri hranjenju, pri premagovanju ovir in ga po želji božali. Spoznali smo, kaj vse počnejo veterinarji, kako je potrebno skrbeti za živali še posebej pa za hišne ljubljenčke. Najbolj vesela in ponosna  obiska svojih staršev sta bila seveda Svit in Zarja, ki sta nam tudi sama povedala, kako je potrebno skrbeti za svojega kužka in opisala najbolj zanimive dogodivščine z njim. Preživeli smo zanimivo in igrivo dopoldne, za katerega se še enkrat zahvaljujemo že omenjenim staršem.

FOTO

Ksenja Kosi Viher, Darja Tratnik

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)