Umivanje zob je za predšolskega otroka izjemno pomembno, saj pomaga pri ohranjanju zdravih zob in dlesni ter razvija dobre navade ustne higiene, ki bodo koristile skozi vse življenje.  Tako kot že vrsto let, smo tudi to šolsko leto, otroci predšolskih skupin Čebelice in Veliki Pedenjpedi v sodelovanju z ZD Ljutomer uspešno zaključili projekt Zobni alarm. Medicinski sestri Mihaela in Janja sta nas poučili, kako pravilno umivati zobe, kako nastanejo zobne obloge in kakšne bolezni povzročajo, kaj pomeni zdrava prehrana in katerim jedem se je najbolje izogniti. Obenem pa smo izvedeli še, kakšna je vloga dlesni in jezika. Obiskali smo tudi otroško zobozdravnico Alenko Zima, dr. dent. medicine, ki je vsakemu posebej preštela zobke, povrh pa obiskali še urgenco, kjer so nas najbolj pritegnila urgentna vozila.

Za vestno in dosledno delo smo seveda danes bili deležni obiska Lili in Luke, ki sta vsakemu posebej podarila priznanje in še darilo z namenom, da pridobljeno znanje in spretnost v sodelovanju s starši ohranjamo vse v odraslost. Lili in Luka sta z nami tudi zaplesala in obljubila, da se vrneta še kdaj.

FOTO

Zapisala: Ksenja Kosi Viher

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)