Danes, 23. 11. 2023 smo se  v skupini “ČEBELICE” odzvali povabilu organizacije Rdečega Križa Ljutomer (OZ RK Ljutomer). Ga. Jerneja Domanjko nas je v okviru sodelovanja s starši, po prijaznem sprejemu,  s pomočjo zgodbice  Križem Kapica  in risank o pomoči drugim, seznanila in poučila o številnih dejavnostih, ki jih opravljajo  znotraj humanitarne organizacije. Spoznali smo mednarodni simbol organizacije in njegov temeljni namen ter v družbi še preostalih članic, udeleženk in prostovoljk  pri otrocih spodbujali čut za solidarnost in razumevanje stisk drugih.  Pomembno je, da otroci poznajo prostor in kraj, kjer lahko najdemo pomoč ali sami pomagamo drugim. V vrtcu se trudimo otrokom dovolj zgodaj približati vrednote posameznika, ki temeljijo na humanosti in medkulturnem razumevanju. Poleg vsega naštetega smo se danes skupaj še razgibali, zapeli in delili prijetna ter manj prijetna doživetja.

Za gostoljubje, poučno in  prijetno dopoldne se prijazno zahvaljujemo ge. Domanjko in vsem ostalim članicam ter jim želimo, da še naprej tako srčno in brezpogojno sodelujejo v dobrobit sebe in drugih.

FOTO

Zapisala: Ksenja Kosi Viher

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)