IMG_1115

POGOVORNA URA V SKUPINI »MINIONOV«.

V skupini »Minioni« smo 4.2.2016 izvedli pogovorno uro malo drugače. Povezali smo dve kurikularni področji: matematiko in naravo. Otroci so se skupaj z mamami, z atijem in babicami zabavali ob namizni igri Lovec in gozdne živali. Ob metanju kock so preštevali, prirejali in poimenovali gozdne živali. Cilj igre je bil nahraniti čim več živali. V likovnem kotičku so iz revij izrezovali živali in jih sortirali ter lepili v drevesni diagram, po lastnosti ali žival živi v gozdu ali ne. Cilj igre je bil, da otrok prepozna žival in jo pravilno razvrsti. Največ veselja in zanimanja pa je pri otrocih spodbudila igra Živali v gozdu. Igro so igrali dva ali trije pari. Eden v paru je metal kocko in prešteval pike na njej, drugi pa se je premikal po igralnem polju igralnice, kot figura. Na nekaterih poljih so bile tudi živali z nalogami, ki so lahko figuro poslale naprej, nazaj ali jo ustavile za en krog. Otroke je zabavalo predvsem to, ko so se figure prehitevale ali se ustavile na istem polju. Seveda pa so si vsi želeli zmage, zato je bilo ob igri čutiti napetost in vznemirjenje, katera od figur bo prva na cilju. Srečanje je minilo v sproščenem razigranem in veselem vzdušju.

Hvala vsem mamam, atiju in babicam, ki so se igrali in zabavali z nami.

FOTO                                                          Vzgojni tim: Melanija Rošker in Stanka Kosi

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)