Poletne dogodivščine se v vrtcu nadaljujejo. Za osvežitev v teh vročih dni, smo pripravili vodne igre. Otroci so se poigrali z vodnimi balončki, se škropili z razpršilkami, prelivali, polnili in praznili plastenke ter tekmovali, kdo bo s kozarcem, polne vode, prej napolnil vedro. Otroci so v teh igrah zelo uživali, še bolj pa, ko so lahko tekli ‘skozi dež’, ki ga ustvarjala škropilnica ‘polž’. Na hribu našega igrišča smo otrokom pripravili tudi vodni tobogan s peno, na katerem so izživeli radost in veselje.

Pogovarjali smo se o plovilih, ki plujejo po vodi, se igrali simbolno igro – ‘na plaži‘, reševali poletne uganke, si ogledali animirano risanko ‘Gosenica Tinka na morju’, barvali in izrezovali morske živali,…

Kot se spodobi za poletni čas, so kuharice pripravile piknik-kosilo. Otroci so se razveselili čevapčičev in ‘hobotnic’ (hrenovke), ki so jih z užitkom tudi pojedli.

Valerija Tretinjak

Foto utrinki

(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)