ZDRAVJE V VRTCU

CILJI:

• Vzgoja za vrednote – pomen vrednot,
  • Oblikovanje zdravega življenjskega sloga,
  • Skrb za lastno zdravje.

DEJAVNOSTI:

• Tradicionalni slovenski zajtrk; dan slovenske hrane – 11.6.2021 (prestavljen iz 18.11.2020)
  • Izdelava sadnega krožnika – november 2020
  • Navajanje na pitje vode – voda kot vir življenja; stalna naloga.
  • Priprava zdravih zeliščnih napitkov ali namazov z uporabo zelišč in zeliščnega vrtička vrtca; starejše skupine.
  • Načrtovanje tematskega sklopa na temo krepitve vrednot – prijateljstvo, strpnost, spoštovanje…in tematskih sklopov s področja varovanja narave; vse skupine.
  • Izvedba gibalnih aktivnosti v povezavi s FIT programom za ohranjanje in izboljšanje zdravja-stalna naloga za otroke in starše.

Rdeča nit letošnjega leta je »Počutim se dobro II«.

IZVAJALCI: vse skupine vrtca

KOORDINATOR VRTCA: Nada Rajtman, koordinator NIJZ – enota Murska Sobota pa je Cilka Sušec.

POROČILA SKUPIN:

2021:

JEŽKI, ISKRICE, SONČKI, ČEBELICE, DETELJICE, PEDENJPEDI, METULJI, MEHURČKI, RAZISKOVALCI, NAGAJIVČKI, MINIMATURANTI, VRTAVKE.

2020:

MALČKI, BIBE, MALI SONČKI, BALONI, PINGVINI, LIZIKE, KORENJAKI, MINIBRALČKI, SONČKI, CICIBANI, VRTAVKE

2019:

BALONI, IGRALČKI, LIZIKE, MIŠKE, PINGVINI, SONČKI, SOVICE, UTRIPAJOČE ZVEZDICE, ŽOGE, ZVEZDICE, ŽOGICE.

2018

SONČKI, SRČKI, ČEBELE, CEKINČKI, PIAKPOLONICE, CEPETAVČKI, METULJI, MAVRIČNE RIBICE, CICIBANI, DELFINI, GRAŠČAKI.

2017

BIBE, CEPETAVČKI, PIKAPOKE, RAČKE, KAPLJICE, ZMAJČKI, ČEBELICE, ŠKOLJKE, METULJI, MORSKI KONJIČKI, PEDENJPEDI, PRLEKI.

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)